Kalkulator paczek

Płyty frezowane wykonujemy tylko w grubościach od 50-200 mm

Potrzebna powierzchnia styropianu:- m2
Potrzebna objętość styropianu:- m3
Powierzchnia styropianu w 1 paczce:- m2
Objętość styropianu w 1 paczce:- m3
Ilość paczek:- paczek (- szt. w paczce)

Kalkulator styropianu – jaka będzie cena styropianu?

Jako inwestor jesteś zobowiązany do zapewnienia ekipie budowlanej odpowiedniego materiału w odpowiedniej ilości. Dotyczy to wszystkich materiałów uwzględnionych w projekcie wykonawczym budowanego obiektu, także płyt styropianowych, o których więcej przeczytać można w zakładce bloki styropianowe. W zapotrzebowaniu materiałowym projektanci bardzo często operują m2. Jest to uniwersalna jednostka miary, którą możesz z powodzeniem przeliczyć na konkretną ilość puszek farby, worków cementu czy paczek styropianu. W tym ostatnim przypadku Twoje zadanie będzie łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy, że wykorzystasz nasz licznik styropianu.

Kalkulator styropianu pozwala bowiem na oszacowanie liczby minimum materiałowego i doliczenie bezpiecznego zapasu, który pozwoli na kontynuację pracy także w sytuacji, w której płyta styropianowa uległa uszkodzeniu i nie nadaje się do zastosowania w systemie docieplenia budynku. Dodatkowym atutem kalkulatora styropianu jest możliwość oszacowania ceny materiału jeszcze przed złożeniem zamówienia i porównania cen różnych typów płyt.

Styropian: Ile w paczce?

Płyty styropianowe różnią się od siebie pod względem wymiarów. Należy o tym pamiętać, ponieważ wymiary płyty styropianowej determinują ilość płyt w paczce, a co za tym idzie rozmiar zamówienia.

Dla przykładu:

  1. Płyty styropianowe – wymiary dla płyty gładkiej – o grubości 50 mm są pakowane po 12 sztuk.
  2. Płyty styropianowe – wymiary dla płyty gładkiej – o grubości 50 mm są pakowane po 12 sztuk.
  3. Płyty styropianowe – wymiary dla płyty frezowanej – o grubości 50 mm są pakowane po 12 sztuk.
  4. Płyty styropianowe – wymiary dla płyty frezowanej – o grubości 100 mm są pakowane po 6 sztuk.

Przelicznik styropianu: Jak pomoże mi sprecyzować zamówienie?

Nasz licznik styropianu został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby maksymalnie uprościć przeliczanie zapotrzebowania materiałowego. W celu określenia liczby potrzebnych paczek styropianu inwestor musi określić rodzaj płyt (gładkie lub frezowane) oraz ich grubość. Istotną informacją jest również powierzchnia w metrach kwadratowych, przy czym kalkulator styropianu umożliwia także obliczenie zapotrzebowaniu w oparciu o podaną objętość materiału.

Płyty styropianowe – cena

W celu uzyskania wiążącej informacji na temat ceny płyt styropianowych określonego rodzaju i wymiaru zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszego sklepu. W razie dalszych pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Specjalista JUSTYR z przyjemnością przygotuje wycenę zamówienia, a jeśli nastąpi taka konieczność zaproponuje rozwiązanie bardziej korzystne pod względem ceny, przy zachowaniu parametrów maksymalnie zbliżonych do parametrów pierwotnie wybranego materiału.